Detoks po świętach: najlepsze surowce do kosmetyków oczyszczających

surowce do kosmetyków oczyszczających

Okres świąt i późniejszy karnawał nie tylko nie sprzyjają zachowaniu zdrowej diety, ale także zdrowej cery. Duże ilości „niezdrowego” jedzenia obciążają w końcu nie tylko układ pokarmowy. Nadmiar niepożądanych składników jest również usuwany przez skórę, prowadząc do powstawania wyprysków i niedoskonałości. Jakie surowce wybrać do kosmetyków oczyszczających?

Jak dieta wpływa na skórę?

Codzienna dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. Prawidłowo zbilansowana i bogata w dobroczynne składniki może poprawić jej wygląd, podczas gdy spożywanie nadmiernych ilości cukrów, soli, alkoholu i nasyconych kwasów tłuszczowych sprzyja powstawaniu niedoskonałości i przetłuszczaniu skóry. Wśród składników niezbędnych do zachowania zdrowej cery wymienia się między innymi: witaminę C, witaminę A, witaminę E, witaminę D, witaminę PP, cynk, siarkę, miedź oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe Dostarczać je można zarówno z dietą – przede wszystkim spożywając duże ilości warzyw, owoców i ryb, jak również aplikując je na skórę jako składniki kosmetyków. Jakie inne składniki sprawdzą się w kosmetykach oczyszczających?

Glinki i peelingi

Popularnymi produktami do oczyszczania skóry twarzy są glinki i peelingi. Swoje oczyszczające działanie zawdzięczają one przede wszystkim składnikowi bazowemu, dodatkowo można je jednak wzbogacić również innymi surowcami wzmacniającymi działanie produktu.

Glinki mineralne są produktami w 100% naturalnymi, bogatymi w składniki mineralne – m.in. krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź oraz selen oraz charakteryzujące się działaniem antybakeryjnym, oczyszczającym pory i zmniejszającym produkcję sebum. Za swoje właściwości oczyszczające szczególnie cenione są:

W walce z niedoskonałościami pomocne są również peelingi, pozwalające na bezbolesne usunięcie martwego naskórka, zmniejszenie widoczności zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień oraz pomagające ograniczyć wydzielanie sebum i rozświetlić skórę. Chcąc zadbać o środowisko oraz wzmocnić działanie kosmetyku zamiast sztucznych peelingów polimerowych i plastikowych warto sięgnąć po w 100% naturalne i bezpieczne peelingi z pestek, nasion i łupin orzechów – np. peeling kokosowy, z nasion konopii, z pestek malin czy z zielonej kawy.

Fermentowane ekstrakty roślinne – innowacja w tradycji

Wzmocnić działanie oczyszczające kosmetyków można również poprzez dodatek wyciągów roślinnych charakteryzujących się silnym działaniem antyoksydacyjnym, przeciwdrobnoustrojowym, nawilżającym, regenerującym. Surowce te cieszą się dużą popularnością i są powszechnym dodatkiem do produktów kosmetycznych. Chcąc jednak wyróżnić się na rynku warto zwrócić uwagę na stanowiące wciąż nowość innowacyjne fermentowane ekstrakty roślinne, charakteryzujące się wzmocnionym działaniem i lepszą biodostępnością. Które z nich sprawdzą się w kosmetykach oczyszczających?